ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerimize İletişimde Farkındalık Eğitimi ve Protokol Kuralları Semineri Düzenlendi

Okul Müdürlerimize İletişimde Farkındalık Eğitimi ve Protokol Kuralları Semineri Düzenlendi

İlimizdeki tüm okul ve kurum müdürlerine İletişimde Farkındalık Eğitimi ve Protokol Kuralları Eğitimi Semineri verildi. Gerçekleştirilen seminere; Altınordu, Fatsa ve Ünye'den 406 okul/kurum müdürümüz katılım sağladı. Seminerin sunumu, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya tarafından gerçekleştirildi.

Yönetici ve öğretmenlerimizde sosyal hayatta ve iş ortamında protokolün yeri ve önemi konusunda farkındalık sağlamak, iş dünyasında ve sosyal hayatta kullanılan protokol bilgilerini kazandırmak, bu bilgilerin uygun yer ve zamanda davranış olarak sergileme ve uygulama becerilerini geliştirmek amacıyla yüz yüze gerçekleştirilen İletişim Farkındalık Eğitimi ve Protokol Kuralları Eğitimi Semineri'nde; iletişimin önemi, duyguların kontrolü, beklenti ve farkındalık konuları işlendi. İletişim sorunları ele alınırken sorunların çözümü nasıl sağlanır, duyguların kontrolünde beden dili, netlik, kelime seçiminin önemi ve onaylayıcı kelimeler konularında da eğitim verildi.

Düzenlenen seminerde protokol mevzuatı, protokolde temel ilke ve ögeler, davranış, giyim ve bakım, konuşma, makam, konuk ve ziyaret, davet ve ziyafet, toplantı, tören ve bayrak protokolü, resmi yazışma protokolü ve protokol yazıları konuları işlendi.  

Protokol kuralları ve meslek hayatımızda dikkat edilmesi gereken nezaket kuralları hakkında katılımcıların bilgi, beceri ve farkındalık düzeylerini geliştirmek; kurumlarımızda ve okullarımızda yazışma, konuşma ve görüşmeler; toplantı ve törenler; davet, ziyaret ve ziyafetler; protokol ve sosyal davranış kuralları içinde yürütülmesini öğrenmek, kişi ve kurum olarak resmi ve sosyal yaşamda saygın ve saygılı olabilmek için protokol ve sosyal davranış kurallarının bütün eğitim çalışanlarımız ve özellikle yöneticilerimiz tarafından bilinmesini ve uyulmasını sağlamak amaçlanmıştır.

11-03-202211-03-202211-03-202211-03-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.