ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Pansiyonlarımız Temiz, Öğrencilerimiz Huzurlu

Okul Pansiyonlarımız Temiz, Öğrencilerimiz Huzurlu

Bakanlığımız ile TSE arasında imzalanan protokol kapsamında "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" rehberliğinde ilimizde bulunan 54 resmi pansiyona denetim ve rehberlik çalışması yapıldı.

Okul pansiyon denetimlerinde, Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU başkanlığında, Müdür Yardımcımız Serdar YURDABAKAN ile ilimizde görev yapan iş güvenliği uzmanları, okul sağlığı sorumlusu ve hemşirelerimizden oluşan denetim ekibi tüm pansiyonlarımızda denetim ve rehberlik çalışması gerçekleştirdi, denetim sonuucunda ilimizde bulunan okul pansiyonlarımız, tam not aldı.

İlimizde yüz yüze yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri sağlıkla ve güvenle devam ederken, salgın sürecinde öğrencilerimizin pansiyonlarımızda hijyen kurallarına uygun olarak sağlıklı ve güvenli ortamlarda konaklamalarının sağlanması için denetimlerimizin aralıksız sürdüğünü ifade eden Müdürümüz, pansiyonlardaki etüt odalarını, yatakhaneleri, dinlenme odalarını ve yemekhaneyi gezerek okul idarecilerimizden bilgi aldı. Pansiyon ziyaretlerinde maske, mesafe, temizlik ve yapılan rehberlik etkinliklerinde gösterdikleri titiz ve özenli çalışmalarından dolayı idarecileri tebrik etti.

Denetimlerde pansiyonlarımızın eksiksiz ve hijyen kurallarına uygun olduğunun görüldüğünü ifade eden Müdürümüz, "Okullarımızda ve pansiyonlarımızda yüz yüze eğitimde sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kuralları kapsamında yapılan temizlik çalışmaları önem arz ediyor. Öğrencilerimizin kaldıkları ortam ne kadar temiz ve rahat olursa öğrencilerimiz o kadar huzurlu olur. Öğrencilerimize güzel bir barınma alanı ve okul dışındaki çalışmaları için güzel bir ortam hazırlamak amacıyla  sıkı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öğrencilerimize bir aile ortamı kalitesinde yaşam alanı oluşturuyoruz. Öğrencilerimizin, barınma ve beslenme alanlarını belirli periyotlar kapsamında denetleyerek, gerek yetkililerden gerekse öğrencilerden talep ve istekleri dinleyip ekip ruhuyla çalışarak birlikte yürütüyoruz." diye konuştu.

06-10-202106-10-202106-10-202106-10-202106-10-202106-10-202106-10-202106-10-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.