ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul/Kurum Müdürlerine Yönelik "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Semineri" Başladı

Okul/Kurum Müdürlerine Yönelik

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Semineri"ne katılarak, bilgilendirmelerde bulundu.

Fatsa Şehit Zafer Özdeniz İlkokulu Konferans Salonu'nda başlayan seminerin açılış programına katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, açılış konuşmasının yanı sıra okul ve kurum müdürlerine hitap etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın yöneticilik vizyonu ve kurum kültürü konulu ilk dersi ile başlayan seminere Okul Müdürleri ve Müdür Yardımcıları katıldı.

İlimizde ilk defa göreve başlayan ve son dört (4) yılda ilimizde düzenlenen "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Eğitimi"ne katılmayan Okul Müdürü ve Müdür Yardımcılarına, "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Semineri" yapılan planlama doğrultusunda 2 (iki) gün sürecektir. İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın konuşması ile başlayan seminerde Müdürlüğümüz idarecileri de 2 (iki) gün boyunca "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Semineri" kapsamında eğitim vereceklerdir.

Yöneticilik vizyonu ve kurum kültürü konulu sunumu kapsamında görüşlerini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İlimizde Eğitim Alanında Yaşanan Gelişmeler, Projeler, Mesai Saatlerine Uyma, Norm Kadro Belirleme, Yönetici ve Öğretmenlere Ders Görevi Verme, Tasarruf Tedbirleri, Okullarda Meydana Gelen Olaylarda Kriz Yönetimi, Kurum Kültüründe Kurumsal Değerin Yeri,  konularında önemli açıklamalarda bulundu.

Müdür ve Müdür Yardımcılarına yönelik yapılan seminerde eğitimci mesleğinin özveri isteyen bir meslek olduğunu dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "Amacımız ilimizde bulunan örgün eğitimdeki öğrencilerimizi iyi insan olarak geleceğe taşımaktır. Bu yolculukta sizlerin büyük gayret sarf ettiğinizi biliyoruz. Bunun için sizleri tebrik ediyorum. Bu seminerlerde sizlerle olmamızın amacı ilimizdeki eğitim koşumuzda hep beraber koşmak ve beraber istişare halinde olmanın önemine bir kez daha varmaktır" dedi. 

Başarılı bir yöneticinin iletişim odaklı olması gerektiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, konuşmasında bir yönetici temsil ettiği kurum veya işletmenin amaçlarını ve hedeflerini, misyon-vizyonunu, stratejilerini, tarihçesini, kurumsal ilkelerini, değer önermelerini çok iyi bilmelidir. İyi bir yönetici, insanları dinlemesini bilir. Öyle ki iş gören veya hizmet alan ayrımı yapmadan vakit ayırıp kendisine başvuran her insanı dinler ve notunu kaydeder. Sürekli öğrenme ve kendisini geliştirme yönünde farkındalık sahibi olmalı, ayrıca sürekli okuyan ve öğrenen yönüyle iyi bir rol model olacağını unutmamalıdır." sözlerine yer verdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, konuşmasının ardından seminere katılan Müdür ve Müdür Yardımcılarına başarı dileğinde bulundu.

29-01-202029-01-202029-01-202029-01-202029-01-202029-01-202029-01-202029-01-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.