ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuryazar Seferberliği İl Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Okuryazar Seferberliği İl Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği”ni Ordu’da yürütmek üzere kurulan ‘İl Yürütme Kurulu’ ilk toplantısı Valimiz Sayın Seddar Yavuz başkanlığında gerçekleştirdi.

Valimiz Sayın Serdar Yavuz başkanlığında gerçekleştirilen ‘İl Yürütme Kurulu Toplantısı’na, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Yüksel ÇETİN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ercan Okur, Altınordu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Özkan ve diğer üyeler katıldı.

Program, 5 Şubat - 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ordu genelinde başlatılacak olan okuma-yazma kursları üzerine sunum ve istatistiklerin anlatılmasıyla başladı.

Toplumun her kesiminden temsilcinin yer aldığı toplantıda, eğitim öğretimin önemi vurgulandı, yereldeki okuryazarlık oranı sunumlarla değerlendirildi. Okuma yazma seferberliği için teşvik edici çalışmalar masaya yatırıldı. Ayrıca; Ülkemiz genelinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında ilimizde bugüne kadar yapılan çalışmalar değerlendirilerek, istenilen hedefe ulaşmak için yapılacak faaliyetler ve sorumluluklar belirlenerek uygulamaya konulması kararlaştırıldı.

Toplantı, yürütme kurulu üyelerinin okuma-yazma kurslarına katılımın artırılması ve teşvik edilmesine yönelik görüş, düşünce ve önerilerinin dile getirilmesi ile sona erdi. 

08-03-201808-03-201808-03-201808-03-2018

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.