ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ölçme Değerlendirme Merkezimiz ile Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Ölçme Değerlendirme Merkezimiz ile Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Müdürümüz  Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Müdür Yardımcımız Serdar YURDABAKAN, Şube Müdürlerimiz Ayfer Oral AYDIN, Musa GÖZÜDİK ve Volkan DEMİR'in katılımı ile Ölçme Değerlendirme Merkezi çalışanlarımız ile yıl sonu değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda  Şube Müdürümüz Ayfer ORAL AYDIN bir yıl boyunca Ölçme Değerlendirme Merkezimizin yapmış olduğu faaliyetler hakkında brifing verdi.

Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme Genel Müdürlüğü için ekibimiz tarafından hazırlanan sorular, çalışma fasikülleri ve eğitim yılı boyunca yayınlan örnek sorular hazırlandığı, aynı zamanda merkezimizin web sayfasından ve merkezimizin sosyal medya platformlarında yayınlanan İlk video paylaşımının 3 Şubat'ta yaptığımız "Karekodlu, Video Çözümlü Konu Tarama Testlerini 8 ve 12. Sınıf düzeyinde öğretmen arkadaşlarımıza ve çocuklarımızın kullanımına sunulduğunu, 4 aylık bu süreçte, 8 ve 12. sınıflar düzeyinde, 521'i özgün 450'si ÖDSGM'den yararlanılan toplam 971 soru, 41'i özgün 36'sı ÖDSGM'den yayınlanan toplam 77 testin Ordu ÖDM web sayfasında yayınlandığını, 49 karekodlu test halinde toplam 588 sorunun çözümlü videolarının Müdürlüğümüzün  YouTube sayfasında yayınlandığını söyledi. Ordu ÖDM sitesindeki ilgili sayfaların toplamda 35163 kez ziyaret edildiği, yaptığımız çalışmaların yanında uluslararası düzeyde yapılan, bakanlığımızında katıldığı 4. sınıflarda okuma becerisini ölçmek adına yapılan PIRLS 2021 araştırmasına katıldığımızı, merkezimiz birçok alanda ve farklı hizmetleri ile  Ordu eğitim camiasına hizmet verdiği gibi ülkemizin eğitim faaliyetlerine de katkıda bulunduğunu belirtterek bu çalışmalarda emeği geçen merkezimizde görevli öğretmen ve personellere teşekkür etti. 

Sonrasında  Müdürümüz  Mehmet Fatih VARGELOĞLU yaptığı açıklamada "Yapılan çalışmaların merkezin kurumsallaşması adına önemli olduğunu, gelinen noktada eğitim camiasında önemli işlere imza attığımızı bu başarılı çalışmaların artarak devam etmesini ekip ruhu ile çalışıldığında güzel işler çıktığını, görevli arkadaşların da kendilerine güvendiklerinde başarılı çalışmalar yapmalarının kendisini mutlu ettiğini ve teşekkürlerini sunduğunu" belirtti. Sonrasında  Müdürlüğümüzdeki görev süresi biten  öğretmen arkadaşımıza verilen plaket sonrasında eğitim üzerine sohbet edilerek önümüzdeki yıl yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

 29-06-202101-07-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.