ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Önce Oku Sonra Gez, Tarihe Aç Bir Parantez Projesi” Tanıtımı Yapıldı

“Önce Oku Sonra Gez, Tarihe Aç Bir Parantez Projesi” Tanıtımı Yapıldı

Fatsa Atatürk İlkokulu idareci ve öğretmenleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ı makamında ziyaret ederek, hazırladıkları “Önce Oku Sonra Gez, Tarihe Aç Bir Parantez Projesi” hakkında bilgi verdiler.

Fatsa Atatürk İlkokulu Müdürü Gökhan İSLAM, Fatsa Atatürk İlkokulu Rehber Öğretmeni Tuğba BAĞCI ve sınıf öğretmenleri Hacı ÖZAY, İbrahim TOPKARA, M. Yücel YEDİYILDIZ, Nurşen ŞAHİN ve Serap PEHLİVAN tarafından hazırlanan ”Önce Oku Sonra Gez, Tarihe Aç Bir Parantez “ adlı projenin, 04 Ocak 2019 tarihinde yapılan “Tarih ile Bilinçliyiz İşte Projemiz” adlı etkinlikle kamuoyuna tanıtıldığını dile getirdi. Ayrıca, bu proje ile öğrencilere tarih bilinci kazandırmayı amaçladıklarını belirterek projenin 04 Ocak’ ta yapılan tanıtım ile başladığını 03 Mayıs 2019’ da yapılacak “Fotoğraflarla Hazırız, Hep Beraber Galadayız” adlı etkinlik ile sona ereceğini ifade etti.

Proje koordinatörlerinden Serap PEHLİVAN; “Tarih Dedektifleri” adı verdiğimiz öğrencilerimiz için birbirinden güzel 10 faaliyet hazırladık. Eylem planımız dâhilinde projeyi hayata geçirmek istiyoruz diye konuştu. Ayrıca 14 Ocak’ ta Ordu Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuğrul ÖZCAN tarafından tarih dedektiflerine, okulumuz konferans salonunda seminer verileceğini söyledi.

Proje koordinatörlerinden Hacı ÖZAY; Hazırladığımız “Makinem Objektiftir, Bakışlarım Subjektiftir” adlı etkinlikle öğrencilere profesyonel fotoğrafçılar tarafından Temel Fotoğrafçılık Eğitimi verileceğini, daha sonra da öğrencilerin aldıkları bu eğitimden sonra yapılacak gezilerle Ordu’ nun tarihi eserlerini fotoğraflayacaklarını vurguladı.

Proje hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, projeyi yürüten öğretmenlere değerlendirmelerde bulunurken, emeği geçenlere teşekkür etti ve başarılar diledi.

07-01-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.