ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖNEM Projesi 2. Uygulama Dönemi Açılış Programı Gerçekleştirildi

Valimiz Sayın Seddar YAVUZ öncülüğünde uygulanan Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesi 2. Uygulama Dönemi açılış programı gerçekleştirildi.
ÖNEM Projesi 2. Uygulama Dönemi Açılış Programı Gerçekleştirildi

Valiliğimiz himayesinde ilimiz genelinde öğrenim görmekte olan dezavantajlı ve risk altındaki çocuklara “Hayat Özünde Güzeldir” fikrini aşılayarak ve onların hayatına dokunarak oluşabilecek riskler için önleme ve engelleme çalışmalarına yer verilen Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesi İkinci Uygulama Dönemi açılış programı paydaş kurumların da katılımıyla gerçekleştirildi.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz başkanlığında, Valilik toplantı salonunda yapılan ÖNEM Projesi 2. Uygulama Dönemi Açılış ve İl Yürütme Kurulu Toplantısına, Vali Yardımcıları Adem Öztürk, Bayram Gale,  Ahmet Arık, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Suat Olgun, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, OTSO Başkanı Servet Şahin, ilçe kaymakamları, daire müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, proje paydaşları ve bir grup ÖNEM çocukları katıldı.

Program, Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesi’nin 2017-2018 eğitim-öğretim yılında yapılan faaliyetler ile 2018-2019 eğitim-öğretim yılında planlanan faaliyetlerinin olduğu Açılış Videosu başladı. Açılış Videosunun ardından Müdürlüğümüz Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi ASKE Sorumlusu Sibel ÖZTÜRK tarafından 1. Dönem Faaliyet Raporlarının Sunumu ve 2. Dönem Faaliyetlerinin Tanıtımı yapıldı. Müdürlüğümüz Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi ASKE Sorumlusu Sibel ÖZTÜRK, Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un himayelerinde, Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı ışığında hazırlanan Uyuşturucu ile Mücadele İl Alt Eylem Planı dâhilinde dezavantajlı ve risk altında bulunan çocuklara destek olmak ve bağımlılıkla mücadele amacıyla başlatılan Ordu ÖNEM Projesinin, ilimiz genelinde hedef gruptaki öğrencilere yönelik engelleyici ve önleyici çalışmalar içerdiğini söyleyerek, ÖNEM Projesinin 1. dönem uygulama sonuç raporu ile ilgili bilgi verdi.

Ordu ÖNEM Projesi ve proje kapsamında uygulanan 18 alt faaliyet 3 ana amaca ulaşmak için uygulamaya koyulduğunu belirten Sibel Öztürk, “Bu projede amaç Ordu ÖNEM Çocuklarının; Temel yaşam becerilerini geliştirerek sağlıklı kararlar almalarına katkı sağlamak, Sevgi, şefkat eksikliğinden kaynaklanan sorunlarla baş etmeleri için destek olmak, Kendilerini değerli hissetmelerini sağlayacak faaliyetler ile yaşam kalitelerini artırmaktır. Ordu ÖNEM Projesinden 2. Uygulama Dönemi 15 alt faaliyet ile uygulamaya hazır hale getirilmiştir” dedi.

ÖNEM projesinde yer alan çocuklardan İrem Çınar ile Halis Demir ise yaptıkları konuşmada, ”Biz çocuklara sahip çıkarak bu projede yer almamızı sağlayarak bizlere değer verdiğiniz, kendimizi özel hissettirdiğiniz için Sayın Valimiz Seddar Yavuz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diyerek, duygularını dile getirdiler.

Öğrencilerimizin konuşmasının ardından Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, genel değerlendirme yaparak, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesi’ne gereken desteğin verilmesi gerektiğini vurguladı. Proje ortaklarının da katıldığı programda Valimiz Sayın Seddar YAVUZ projede herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektinin mesajını verdi.

Konuşmaların ardından, Önem Çocuklarının Sayın Valimize çiçek takdim ettiler. Sayın Valimiz Seddar YAVUZ ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ’ın ÖNEM çocukları ile fotoğraf çekimininden sonra Önem projesi ikinci uygulama dönemi açılış programı sona erdi.

09-10-201809-10-201809-10-201809-10-201809-10-201809-10-201809-10-201809-10-201809-10-201809-10-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.