ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu'da 2 Okulumuz Daha "Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Proje Okulu" Oldu

Ordu 'da proje okullarımız ile Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan sınavlı okullarımıza 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2 okulumuz daha katıldı.
Ordu'da 2 Okulumuz Daha

Bakanlığımız tarafından açıklanan kılavuzda, ilimizde sınavla öğrenci alacak okullarımıza Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi ve Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren dahil oldu.

Merkezi sınavla öğrenci alan proje okullarının açıklanmasının ardından konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU; "Liselere Geçiş Sistemi kapsamında merkezî sınavın başvuru ve uygulama kılavuzu Bakanlığımız tarafından açıklandı. İlimizde 2 okulumuz daha 2021-2022 eğitim öğretim yılı sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınav başvuru ve uygulama kılavuzunda yer aldı. Mevcut proje okullarımıza yeni eklenen okullarımızla birlikte akademik ortaöğretimin ilimizde kalitesi ve başarısı artacaktır. Bizler de aynı azim ve kararlılıkla ekip ruhuyla çalışarak öğrencilerimizi geleceğe daha iyi şartlarda hazırlayacağız. Ayrıca önceden yayınlanan kılavuzda yer alan mesleki ve teknik ortaöğretim okullarımız eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Okullarımızın ilimize hayırlı olmasını temenni ediyor, geleceğimizin teminatı öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

İlimizde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan Proje Okullarımızdan, önümüzdeki öğretim yılından itibaren Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi 120 kontenjan ve Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi 120 kontenjan olmak üzere sınavla öğrenci alacaktır.

15-06-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.