ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORDU'DA EĞİTİM EVDE

Müdürlüğümüz Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi (AR GE) Birimince yürütülen Geleceğin Ordusu: Ordu Yönetici ve Öğretmen Akademisi" Projesi ve "Bilim ve Medeniyet Tasavvuru" Projesi revize edilerek "ORDU'DA EĞİTİM EVDE"  adıyla 30 Mart itibariyle uygulamaya konuldu.  
ORDU'DA EĞİTİM EVDE

"Eğitim Kenti Ordu" sloganıyla çalışmalarını yürüten Müdürlüğümüz, "Ordu'da Evde Eğitim" başlıklı bir çalışma planı hazırladı.

İlkokul, ortaokul ve lise düzeyine yönelik TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitim yoluyla yapılan çalışmalara ek olarak, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın öncülüğünde Müdürlüğümüz Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezince (ARGE) yapılan planlamalar, işleyişlerini "Uzaktan Eğitim" modeline uygun hale getirildi. Çalışmalarda öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize yönelik çeşitli konu başlıklarına yer verildi.

"ORDU'DA EĞİTİM EVDE"  konusunda değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "Ülkemizin; değişen hayata dünya üzerinde en hızlı uyum sağlayan ülkelerden biri olduğunu dile getirirken; güzel ve verimli çalışmaların yer aldığı bu planlama ile birlikte kültürümüzün sahiplenmesi ve gelecek kuşaklara aktarımı noktasında Ordu Eğitim Ailesi'nde bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Kültürel etkileşime oldukça müsait olduğumuz bu günlerde öğrencilerimizin, TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı üzerinden yapılan dersleri takip etmelerini sağlayacak ortamlar oluşturmanın yanı sıra; Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ve alanında yetkin akademisyenler ve konusunda uzman öğretmenler tarafından yapılacak olan Nisan ayı boyunca planlanan kılavuz kapsamında 1 yarışma, 7 etkinlik; masal anlatımı ile Anadolu masallarımızdan örnekler dahil olmak üzere 11 etkileşimli seminer ve eğitimi takip etmeyi de unutmayalım" dedi.

Konu ile ilgili açıklamalarında öğretmenlere de seslenen Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, öğretmenlerimizin araştırma, online eğitim ve bolca okuma yaparak bu süreci fırsata çevirmeleri gerektiğini vurguladı. Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, yapılan çalışmaların "Evde Kal Ordu" sürecine önemli bir destek vereceğine inandığını belirterek yaşanılan sürecin sağlıklı bir şekilde sona ererek okul koridorlarının öğrencilerin sesleriyle renklenmesi temennisinde bulundu.

Projelerimiz öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimize çeşitli konu başlıkları altında uzaktan eğitim teknikleri kullanılarak  "Eğitim Kenti Ordu" adına yakışır şekilde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Nisan ayı boyunca planlanan kılavuz kapsamında 1 online yarışma 7 etkinlik; masal anlatımı da dahil olmak üzere 11 online etkileşimli seminer/eğitim, alanında yetkin akademisyenler ve öğretmenler tarafından yapılacaktır. 

 

Etkinlik Plan için tıklayınız.

 

30-03-202030-03-202030-03-202030-03-202030-03-202030-03-202030-03-202030-03-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.