ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu'dan, Elazığ Depremzedelerine Gıda Yardımı

Ordu'dan, Elazığ Depremzedelerine Gıda Yardımı

Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlarımız için Ordu Valiliği himayesinde temin edilen 1000 adet gıda kolisini taşıyan tır, bugün Ordu'dan yola çıktı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Valimiz Sayın Seddar Yavuz ve protokol mensuplarının katılımıyla düzenlenen, Elazığ'da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımız için Valiliğimiz tarafından hazırlanan 1000 adet gıda kolisinin yer aldığı tırı,  Elazığ'a uğurlama törenine katıldı.

Ordu Valiliği öncülüğünde gerçekleştirilen organizasyonla toplanan çeşitli gıda maddelerinin yer aldığı 1000 koliden oluşan yardım tır'ı, Ordu Valiliği önünden deprem bölgesine uğurlandı.

1000 adet gıda kolisinden oluşan yardım tır'ını Elâzığ'a uğurlanmasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, "24 Ocak'ta 6,8 şiddetinde Elâzığ merkezli ve Malatya ilimizi de etkisi altına alan önemli bir deprem gerçekleşti. Depremde can kayıplarımız oldu, yaralılarımız var, binalarımız hasar gördü, dolayısıyla bu yaraların sarılması için devletimiz her zaman olduğu gibi üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde. Biz de millet olmanın bilinci ve şuuruyla bölgede yaşayan kardeşlerimizin acılarının dindirilmesi ve onların yanında olduğumuzu hissettirmek bakımından bugün itibariyle çeşitli gıda maddelerinden oluşan 1000 koliyi Elâzığ ilimize uğurluyoruz" dedi.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, "Elazığlı kardeşlerimize, Malatyalı kardeşlerimize ve bu bölgede depremden etkilenen, hasarlar oluşan diğer illerimize de, oradaki tüm kardeşlerimize sevgilerimizi, saygılarımızı, muhabbetlerimizi gönderiyoruz" diyerek konuşmasını tamamladı.

19-02-202019-02-202019-02-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.