ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Perşembe'de İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz ile Bir Araya Geldik

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün katılımıyla Perşembe ilçemizde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 
Perşembe'de İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz ile Bir Araya Geldik

Aralık ayı genel değerlendirme toplantısı için Perşembe ilçemize giden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, 19 ilçemizin Millî Eğitim Müdürleriyle, Zehra Şelale Anadolu Lisesinde gerçekleştirdiği toplantıda eğitim öğretim çalışmaları, yapılan ve planlanan projeler ile eğitsel ve kültürel faaliyetler konusunda müdürlerimizden bilgi aldı.

Toplantıda; yıl sonu iş ve işlemler ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Eğitim öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesi adına, akademik başarıyı arttırmak amacıyla yapılacak çalışmalar değerlendirilerek Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nın denetim ve takiplerinin düzenli olarak yapılması gerektiği belirtildi. Bakanlığımız tarafından uygulamaya koyulan tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik "Dilimizin Zenginlikleri Projesi", "Liselerde Bilim Uygulaması Projesi", "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı", "Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi", "Okulda İyilik Var" ve "Okul Ortaklığı" proje ve etkinliklerin Bakanlığımız tarafından belirlenen takvime göre takibinin yapılması gerektiği vurgulanarak öğrencilerimizin hayallerindeki mesleği yaparak yaşayarak öğrenmeleri, mesleki eğitimin yaygınlaştırılası ve tanıtımı amacıyla Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüz koordinesinde uygulamaya koyulan "Hayalimdeki Meslek Projesi" ile ilgili çalışmalar değerlendirildi. 2023-2024 eğitim öğretim yılı taşımalı eğitim servisleri ile öğrencilerimize verilen öğle yemeklerinin kontrollerinin ve denetimlerinin yapılması gerektiği vurgulanarak eğitim yatırımlarımızın son durumları değerlendirildi.

Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz tarafından okunan kitap ile ilgili görüşler paylaşıldı. Toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinleyen Müdürümüz, Ordu'muzda yapılan çalışmalardan dolayı emek veren herkese teşekkür etti. 

01-01-202401-01-202401-01-202401-01-202401-01-202401-01-202401-01-2024

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.