ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PIRLS 2021 Uygulaması

PIRLS 2021 Uygulaması

Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (İEA) tarafından üye ve diğer katılımcı ülkelerde 5 yıllık dönemler halinde 4.sınıf öğrencilerine uygulanan Uluslarası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması, ülkemizde 48 ilde, 192 okulda, 6.834 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

PIRLS farklı metin türlerine göre öğrencilerin okuduğunu anlama becerilerini ve okuma alışkanlıklarını ortaya koymak, bilişsel testler ile okuma becerilerini değerlendirmek, anketlerle okuma becerisini etkileyen faktörleri belirlemek, öğrenci, veli,  yönetici ve öğretmen tabanlı veri toplama amaçlarıyla yapılmaktadır. Başarı testleri, okul anketi, öğretmen anketi, veli anketi ve öğrenci anketinden oluşan PIRLS, edebi ve bilgilendirici metinler içermektedir. Çoktan seçmeli ve açık uçlu soru türlerini içeriğinde barındıran PIRLS uygulamasına ilimizdeki Altınordu Şehit Doğan Gökbulut İlkokulu ve Aybastı Havluiçi İlkokulu katılım gösterecektir.

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.