ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Geleceğimiz Olan Çocuklarımızla Geleceği Kodluyoruz" Robotik Eğitimlerimiz Başladı

Müdürlüğümüz tarafından Kodlama Robotik Eğitimlerimiz başladı.
"Geleceğimiz Olan Çocuklarımızla Geleceği Kodluyoruz" Robotik Eğitimlerimiz Başladı

Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi’mizde açılan "Kodlama ve Robotik Atölyemizde" Fatih Projesi İl Koordinatörü Ömer Çağdaş ATASU ve Altınordu MTAL Bilişim ve Teknoloji Öğretmeni Tuncay YILMAZ rehberliğinde Güzelordu Meliha Lütfü Türkmen İlkokulundan 13 ÖNEM çocuğumuz ilk eğitimlerini aldılar.

Eğitmenimiz ATASU eğitimde yaptığı açıklamada "Kodlama, çocuklarımızın teknolojik ilerlemelere öncülük edebilmeleri için temel bir yetenektir. Kodlama, çocuklara yaratıcılık imkanı verirken, farklı bakış açıları kazanmak, analitik ve algoritmik düşünmek, sabretmeyi öğrenmek, alternatifli ve pratik düşünce yollarını keşfetmek için bulunmaz bir fırsat ve gelişim aracıdır. Kodlama eğitimi sadece ileride bilgisayar ya da yazılım üzerine çalışmayı düşünen çocuklar için tasarlanmış bir sistem değildir. Kodlama, çocuğun ilerideki mesleği ne olursa olsun, zeka gelişimi, takım çalışması, sistematik düşünce kazanımı açısından yaptığı katkı ile tüm çocuklar için gereklidir” dedi.

Amacı, öğrencilerimizin günlük yaşam problemlerine teknoloji ile cevap bulmalarını, yaratıcılıklarını geliştirirken üretmenin, motivasyonunu yaşamalarını sağlatacak kodlama ve robotik bilgisinin öğretilmesi olan eğitim, oldukça basit uygulamalardan başlanarak ilerlerken, eğitimde öğrenciler eğlenerek, üretmenin ve öğrenmenin farkına varacaklardır. Katılımcılar bu eğitimi tamamladıklarında basit düzeyde kodlama ve robotik bilgisine sahip olacaktır.

30-11-201830-11-201830-11-2018

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.