ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları İçin Merkezi Sınav 2 Haziran´da Yapılacak

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları İçin Merkezi Sınav 2 Haziran´da Yapılacak

Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları için 2 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılacak merkezi sınav ile ilgili İl Millî eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ açıklamada bulundu.

2 Haziran 2018 tarihinde, tüm Türkiye’de aynı anda yapılacak merkezi sınavla ilgili açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, “Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 8. Sınıf öğrencilerinin merkezi sınav ile öğrenci alacak olan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulanan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçmek amacı ile; 02 Haziran 2018 Cumartesi günü sayısal ve sözel bölüm hâlinde, Türkiye saatiyle saat 09.30, 11.30´ da birleşik iki (2) oturumda yapılacak olan Merkezî Sınav (MS), İlimiz Altınordu (7 okul), Akkuş (2 okul), Aybastı (1 okul), Çamaş (1 okul), Çatalpınar (1 okul), Çaybaşı (1 okul), Fatsa (6 okul), Gülyalı (1 okul), Gürgentepe (1 okul), Gölköy (2 okul), İkizce (1 okul), Kabadüz (1 okul), Kabataş (2 okul), Korgan (2 okul), Kumru (1 okul), Mesudiye (1 okul ), Perşembe (1 okul), Ulubey (1 okul) ve Ünye (4 okul) ilçelerinde olmak üzere toplam 37 (otuz yedi) okulumuzda, 490 salonda, 8.174 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecektir” dedi.

Merkezi sınav sonuçlarının, Milli Eğitim Bakanlığınca 22 Haziran 2018 tarihinde açıklanacağını belirten Kutlu Tekin BAŞ, “Sınavlara ilişkin uygulamalar, Millî Eğitim Bakanlığı Merkezî Sistem Sınav Yönergesi, 2018 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu ile diğer Bakanlık emirleri doğrultusunda yürütülmektedir. Sınav sonuçlarının ilan tarihi, Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 22 Haziran 2018 olarak açıklanmıştır” diye konuştu.

Merkezi sınavla ilgili Ordu’da tüm hazırlıkların yapıldığını da ifade eden Kutlu Tekin BAŞ, “Söz konusu sınava ilişkin iş ve işlemler ilimiz genelinde sorunsuz bir şekilde yürütülmekte olup 31 Mayıs 2018 tarihinde sınav evrakları tüm ilçelere Bakanlık kuryeleri tarafından teslim edilecektir. Sınavlarda görev alacak olan bina sınav sorumlusu, komisyon, öğretmen görevlendirmeleri il genelinde tamamlanmıştır. Sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dilerim" şeklinde konuştu.

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.