ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEM Temel Seviye Eğitimi Hizmet İçi Eğitim Kursu Tamamlandı

STEM Temel Seviye Eğitimi Hizmet İçi Eğitim Kursu Tamamlandı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Müdürlüğümüzce düzenlenen STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Temel Seviye Eğitimi Hizmet İçi Eğitim Kursu kapanış programına katıldı.

Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda 29 Kasım - 3 Aralık 2021 tarihleri arasında 5 gün boyunca devam eden eğitim, 40 öğretmenimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz Araştırma ve Geliştirme birimi tarafından planlanan eğitim, kuramdan uygulamaya, ürüne ve yenilikçi buluşlara geçilmesini; öğrencilerimizin fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında bilgileri bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan dünyada pek çok ülkenin öğretim programlarına dahil ettiği bir eğitim yaklaşımı olan STEM eğitimini ve STEM OKUL ETİKETİ uygulamasını ilimiz düzeyinde sistematik bir biçimde uygulamayı ve yaygınlaştırmayı amaçlamıştır.

Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünde SCIENTIX Proje Sorumlusu ve Scıentıx Türkiye Koordinatörü Dr. Tunç Erdal Akdu ve SCIENTIX Proje Ekip üyesi Esra Kayış, ilimizde düzenlenen STEM (Temel Seviye) Mahalli Hizmet İçi Eğitim Kursu'na, eğitimci olarak katıldılar.

STEM (Temel Seviye) Mahalli Hizmet İçi Eğitim Kursu kapanış programına katılan Müdürümüz Vargeloğlu, "Günümüzde pek çok ülkenin eğitim sisteminde öğrencilerin; üreten, ekonomik ve sosyal gelişmelere katkı sağlayan, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Çağın gereklilikleri ve teknolojideki gelişmelerle birlikte düşünen, sorgulayan, araştıran ve buluş yapabilen öğrencilere olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle günümüzde öğrencilerin Fen bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik derslerinde öğrendikleri bilgileri bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimi dünyada birçok ülkenin öğretim programlarına dâhil edilmektedir. STEM eğitimi; teorik bilginin uygulamaya, ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlamaktadır. Bizler de bu eğitimleri önemsiyor, planlamalarımızı yaparak, öğretmen ve öğrencilerimizin bu eğitimlerden yararlanmasını sağlıyoruz. Bugün burada eğitimci olarak ilimize gelen Bakanlığımız  SCIENTIX Proje Sorumlusu ve Scıentıx Türkiye Koordinatörü Dr. Tunç Erdal AKDUR ve SCIENTIX Proje Ekip üyesi Esra KAYIŞ'a teşekkür ediyorum. Eğitime katılan öğretmenlerimize, başarılar diliyorum." dedi.

05-12-202105-12-202105-12-202105-12-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.