ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tablet Bilgisayar Setleri Dağıtımı İlgili Tereddüt Edilen Hususlar

Fatih Projesi kapsamında dağıtımı yapılan/yapılacak tablet bilgisayar setleri ile ilgili iş ve işlemler yönerge doğrultusunda yapılacaktır. Tabletle ilgili bütün süreçlerin kontrolü okullara aittir.
Tablet Bilgisayar Setleri Dağıtımı İlgili Tereddüt Edilen Hususlar

  • Tablet Bilgisayarlar ile ilgili işlemler http://pybsv2.eba.gov.tr/Giris ekranından mebbis kurum girişi kısmından mebbis kurum kodu ve şifreleri ile giriş yapılarak takip edilecektir. 

Ayrıca Fatih projesi-Tablet Bilgisayar Setleri ile ilgili Yegitek’den gelen ileti aşağıda bulunmaktadır.

Bilginize.

 

  • Tablet bilgisayar setlerinin aktivasyonu için EBA üzerinden şifre oluşturulduktan sonra öğrencilerin herhangi bir ağdan aktivasyon yapması gerekmektedir.
  • İl/İlçe ve Okullarda teslimatı yapılan tablet bilgisayarların kabul tutanakları mutlaka üç personelin imzası bulunmalıdır. Kabul tutanakları için İl/ilçelerde komisyon başkanı yönetici olmak üzere üyeler memurlardan da seçilebilir,  okullarda okul müdürünün ya da yardımcısının imzası mutlaka komisyon başkanı olarak bulunmalı, diğer üyeler de öğretmen olmalıdır.
  • Kargo ile teslimatı yapılan tablet bilgisayar setlerinin tutanakları yüklenici firma saha personeli tarafından alınacaktır.
  • Gelen tablet bilgisayarların üzerinde “öğretmen” ve “öğrenci” ayırımını gösteren etiketler bulunmaktadır. Okullarda karışıklık olmaması için bu hususa özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Bilindiği üzere Eğitimde FATİH Projesi kapsamında tablet bilgisayar arızaları pybs.eba.gov.tr adresi üzerinden bildirilmektedir. Konu ile ilgili daha hızlı işlem yapılabilmesi amacı ile yüklenici firma servis noktaları oluşturmuş olup servis noktaları ile ilgili iletişim bilgileri içeren tablo ekte sunulmuştur.
  • Burada dikkate edilmesi gereken husus, pybs üzerinden tablet bilgisayar için mutlaka arıza kaydı oluşturulmasıdır. Bu kaydı oluşturma esnasında  kargo ile merkeze yada servise gönderme seçeneği seçilebilir. İlgili okul arıza kaydı oluşturduktan sonra  isterse kendisi tabletlerini götürüp daha kısa sürede teslim alabilir.
  • Fatih Projesi kapsamında dağıtımı yapılan/yapılacak tablet bilgisayar setleri ile ilgili iş ve işlemler yönerge doğrultusunda yapılacaktır. Tabletle ilgili bütün süreçlerin kontrolü okullara aittir.   Eğitimde FATİH Projesi kapsamında öğrencilerimize ve öğretmenlerimize verilen tablet bilgisayar setlerine ilişkin teslim alma, dağıtım, kullanım, arıza, servis işlemleri, garanti kapsamı ile tayin, nakil ve benzeri durumlarda izlenecek yönteme ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanan “Millî Eğitim Bakanlığı Eğitimde Fatih Projesi Kapsamında Dağıtımı Yapılacak Tablet Bilgisayar Setlerine İlişkin Usul ve Esaslar Yönergesi” 2695 Sayılı Tebliğler Dergisinde yayınlanmıştır.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.