ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Yeterlilik Testi Hazırlık Sınavı ( TYTHS-1) 19 İlçemizde Sorunsuz Tamamlandı

Temel Yeterlilik Testi Hazırlık Sınavı ( TYTHS-1) 19 İlçemizde Sorunsuz Tamamlandı

Müdürlüğümüzce çalışmaları yürütülen ve Valiliğimiz ile Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla 2019 yılı Mart ayı içerisinde hayata geçirilen "Ordu Başarıyı Arttırma-Gelişim İzleme" (OBA-Gİ) Projesi kapsamında yapılan "Temel Yeterlilik Testi Hazırlık Sınavı"( TYTHS-1) 19 ilçemizde sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Erdal GÜLDEREN, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Sanat, Turizm ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zabit YÖN ve İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Tuncay ZORBA ile birlikte OBA-Gİ 2020 Sınav Takvimi doğrultusunda yapılan sınav alanlarını ziyaret etti.

Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi'nde çalışmaları yürütülen, Valiliğimiz ve Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle hayata geçen "Ordu Başarıyı Arttırma-Gelişim İzleme" (OBA-Gİ) Projesi kapsamında OBA-Gİ 2020 Sınav Takvimi doğrultusunda yapılan sınav alanlarını ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Erdal GÜLDEREN yapılan sınav ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"Ordu Başarıyı Arttırma-Gelişim İzleme" (OBA-Gİ) Projesi kapsamında uygulanan "Temel Yeterlilik Testi Hazırlık Sınavı"( TYTHS-1) konusunda açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "Bugün 19 ilçemizde 12. sınıf ve mezun öğrencilerimize yönelik uyguladığımız Temel Yeterlilik Testi Hazırlık Sınavı öğrencinin bilgi depolama ve formül ezberleme gibi işlemlere ihtiyaç duymadan, olabileceğinin en iyisi olma hedefini eğitim hayatının her anında hissedebilmesi ve seçtiği yolda ilerlerken potansiyelinin tamamını ortaya çıkarabilmesi için yeterli imkân ve fırsatın oluşturulması olan söz konusu test uygulamasında, akıl yürütme, eleştirel düşünme, yorumlama özelliğine sahip sınav uygulamalarına hazırlık amacıyla yapılmıştır. Projeye katkılarından dolayı Valimiz Sayın Seddar YAVUZ'a, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi GÜLER'e teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Ayrıca, sınavın hazırlanması sürecinde emeği geçen Şube Müdürlerime, okul müdürlerime, öğretmenlerime, Ölçme Değerlendirme Merkezi'nde görev yapan tüm personelime çok teşekkür ediyorum" dedi.

Ayrıca; Müdürlüğümüz idarecileri de Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu ve Ordu Eğitim Vizyonu İl Eylem Planı hedefleri çerçevesinde, Ordu Başarıyı Arttırma-Gelişim İzleme Projesi' nin uygulaması olan ve bugün ilimiz genelinde 19 ilçemizde 12. sınıf şubesinde öğrenim gören ve mezun olan öğrencilerimize uygulanan "Temel Yeterlilik Testi Hazırlık Sınavı"( TYTHS-1) alanlarını ziyaret etti.

Müdürlüğümüzce çalışmaları yürütülen ve Valiliğimiz ile Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla OBA-Gİ 2020 Sınav Takvimi doğrultusunda yapılan sınavlarda; eğitim öğretim faaliyetlerinin niteliğinin artırılması ve öğrenci gelişiminin izlenebilmesi için süreç ve sonuç odaklı bütünleşik bir ölçme değerlendirme yapılarak bu doğrultuda öğrencinin neleri ne kadar bildiğinin yanı sıra neleri öğrenip öğrenemediğini tespit etmek ve öğrenme eksikliklerini gidermek amaçlanmıştır.

03-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.