ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Başvuru Sayımızda %103,7 Artış Gerçekleşti

TÜBİTAK 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Başvuru Sayımızda %103,7 Artış Gerçekleşti

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 53. sü düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda ön değerlendirmeyi geçen ve bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan projeler belirlenmiştir. Yarışmaya Samsun Bölgesi'ne toplam 1.402 başvuru yapılmış, ilimizden 216 proje başvurusu gerçekleştirilmiştir. 2021 yılının istatistik bilgilerine göre %103,7 artış olmuştur. Bu sonuca göre 81 il içinde 25. sırada yer almaktayız. 

Bölge sergisine davet edilen projeler, Samsun Bölge kurulu tarafından belirlenmiştir. Samsun, Amasya, Giresun, Kastamonu, Çorum, Ordu, Sinop ve Tokat illerini kapsayan Samsun Bölgesi'nde yapılan projelerin değerlendirilmesi sonucunda 100 proje bölge sergisine katılmaya hak kazanmıştır. İlimizden ise 14 proje davet edilmiştir. 

Okullarımızdan; 

*Ordu Boztepe Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi (1),

*Ordu Dr. Mehmet Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi (2)

*Ordu Fatih Anadolu Lisesi (1)

*Ordu Fen Lisesi (1)

*Ordu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi (1)

*Ordu Özel Fatsa Bahçeşehir Fen Lisesi (1)

*Ordu Özel Namık Altaş Koleji Fen Lisesi (1)

*Ordu Özel Ordu Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi (1)

*Ordu Özel Ordu Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi (2)

*Ordu Özel Ordu Final Fen Lisesi (1)

*Ordu Fatsa Fen Lisesi (1)

*Ordu Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (1), ilimizi temsil edeceklerdir.  

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, TÜBİTAK başvurularında elde ettiğimiz sonuçlar ile ilgili "Eğitimkenti Ordu' muzun bilimsel alandaki gelişimine katkı sunarak TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan projelerin mimarları sevgili öğrencilerimiz ve değerli öğretmenlerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Yarışmaya katılan tüm öğrenci ve danışman öğretmenlerimize teşekkür eder; bölge finallerine katılacak olan öğrenci ve danışman öğretmenlerimize başarılar dileriz.  

08-03-202207-03-2022

 

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.