ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Finali Yapıldı

Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Finali Yapıldı

27 ve 28 Nisan 2019 tarihlerinde Bursa ilimizde düzenlenen, 65 ilden 625 sporcunun yer aldığı, Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Finaline ilimizden 8 öğrenci Müdürlüğümüz Özel Büro Öğretmeni Mevlüt ERDEM ile Fatsa Eczacı İlhan Haznedar İlkokulu Matematik öğretmeni Melek ÖZYÜREK ile birlikte katıldı.

27 ve 28 Nisan 2019 tarihlerinde Bursa ilimizde düzenlenen Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Finaline ilimizden katılan 8 öğrenci büyük bir gayret sergileyerek kendi oyun dallarında ter dökmüşlerdir. Akıl, Zekâ ve Oyun kavramlarının bir arada yer aldığı yarışmaların ilk gününde Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürümüz Cem GENÇOĞLU’nun katılımlarıyla gerçekleşen açılış töreninde Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyon Başkan ve Temsilcileri yer katıldı.

65 ilden 625 sporcunun katıldığı Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Finali müsabakalarında ilkokul yaş grubunda Pentago oyununda Semih BALCI toplam 6 müsabakanın 3 ünü kazanarak 37. olurken aynı yaş grubunda Mangala oynunda yarışan Derya ERSOYLU adlı öğrencimiz 6 müsabakanın 4 ünü kazanarak 18. olmuştur.

Ortaokul yaş grubunda; Kulami oyununda İrem BAYRAK 6 müsabakanın 2 sini kazanarak 42., Reversi oyununda Mehmet Emin YILMAZ 6 müsabakanın 3 ünü kazanarak 22., Mangala oyununda Hazal Yaren TERCANLI 6 müsabakanın 3 ünü kazanarak 23. Olurken, Pentago oyununda Murat BASMACI 6 müsabakanın 3 ünü kazanarak 23. olmuşlardır.

Büyük bir heyecan içerisinde geçen yarışmalarda İl birincileri olarak yarışmaya katılan öğrencilerimiz ülke genelinde bir yarışmaya katılarak kendi illerini temsil etmenin mutluluğunu yaşamışlardır. Derece elde ederek ilimize ayrı bir gurur yaşatmak istediklerini dile getiren öğrencilerimiz sonraki müsabakalara ayrı bir motivasyonla hazırlanarak adlarından söz ettireceklerini ifade etmişlerdir.

Öğrencilerimize refakat eden Müdürlüğümüz Özel Büro Öğretmeni Mevlüt ERDEM ile Fatsa Eczacı İlhan Haznedar İlkokulu Matematik öğretmeni Melek ÖZYÜREK, öğrencilerimizin her an yanlarında bulunarak refakat etmişlerdir.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Cem Gençoğlu ve Tüm Zeka ve Akıl Oyunları Federasyon Başkanı Sayın Şaban KURT ile görüşme fırsatı bulan öğretmenimiz Mevlüt ERDEM, bu ve benzeri yarışmalarda ilimizin hem eğitici eğitimi verilmesi konusunda desteklenmesi hem de turnuvaların gelecek yıl ilimizde yapılması konusunda taleplerini iletmiştir. Her iki talebin de değerlendirilebileceği Temel Eğitim Genel Müdürümüz ve Federasyon Başkanımız tarafından ifade edilmiştir.

Bu yıl 2. si düzenlenen Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Finalinde İl birincileri olarak yarışmaya katılan öğrencilerimizi ve yarışmada ter döken tüm sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

29-04-201929-04-201929-04-201929-04-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.