ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Kızılayı Kumru'ya Anaokulu Yapacak

Türk Kızılayı Kumru'ya Anaokulu Yapacak

Kumru ilçesinde yapımı planlanan 4 derslikli Anaokulu binası için protokol imzalandı.

Türk Kızılayı tarafından Kumru ilçesinin Eskiçokdeğirmen mahallesinde yaptırılacak olan Anaokulu'nun yapım protokolü,  Valilik makamında Valimiz Sayın Seddar YAVUZ,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ve Kızılay Ordu Şube Başkanı Birnur Fatma ENGİNYURT tarafından imzalandı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, "Kızılayımız, medeniyetimizden doğmuş, medeniyet değerlerimizi en iyi şekilde temsil eden hem ulusal, hem uluslararası düzeyde etnisitesi, dini inancı ne olursa olsun herkesin yardımına koşan ve en zor günlerde de yardım eden uluslararası düzeydeki bizim en saygın kuruluşumuzdur. Aynı zamanda milletimizi temsil ettiği gibi hilaliyle de inancımızı, medeniyetimizi temsil eder. Bu yönüyle de her bir Türk vatandaşının Kızılay'ı desteklemesi, yanında olması, en temel vazifesidir" diye konuştu.

"Eğitimin, sadece Milli Eğitim Bakanlığı'nın işi değil, tüm toplumun seferberlik anlayışı içerisinde katkı sunması gereken bir alan olduğunu hepimiz biliyoruz" diyen Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, "Kumru ilçemizde yapacağımız 4 derslik, sadece 4 derslik olarak algılanmamalı, aslında gönül birlikteliğinin, seferberliğin, bir yolculuğa hep birlikte çıkmanın ve netice almanın bir sonucu olarak görmek gerekiyor. Bu vesileyle tüm arkadaşlarımızı, emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyor, kutluyorum ve hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Böyle bir imza töreninde bulunmakta benim için ayrıca bir onur vesilesi olduğunu ifade etmek isterim. Valilik olarak bu protokolün yerine getirilmesindeki her türlü kolaylığı, kamu kurum ve kuruluşları olarak başta Millî Eğitim olmak üzere herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Kumru ilçesi Eskiçokdeğirmen mahallesinde yapılacak Anaokulu için Kızılay yönetimine teşekkür etti. VARGELOĞLU, "Hizmetleriyle var olan Kızılay'ın Kumru'da da yapacağı okulla çocuklarımıza güzle bir hizmet sunulmuş olacak" diyerek, Valimiz Sayın Seddar YAVUZ'a ve Kızılay'a teşekkür etti.

Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Raportörü Erdoğan KISACIK ise, "Kumru ilçesinin Eskiçokdeğirmen mahallesinde bir anaokulu yapacağız. Anaokulunun ön işbirliği protokolünü imzalamak için buradayız. Akabinde ihale, inşaat ihale ve inşaat yapım süreci devam edecek. Okul inşaatı tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslimini gerçekleştireceğiz" dedi.

05-06-202005-06-202005-06-202005-06-202005-06-202005-06-202005-06-202005-06-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.