ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turkcell´in Desteklediği “Zeka Küpü” Projesi’nin Yeni Durağı Ordu Oldu

Turkcell´in Desteklediği “Zeka Küpü” Projesi’nin Yeni Durağı Ordu Oldu

Turkcell, “Zeka Küpü” projesiyle Anadolu’nun genç dahilerini desteklemeyi sürdürüyor. 2016’da Bakanlığımız himayesinde başlatılan ve okullara teknoloji laboratuvarlarının açıldığı projenin yeni durağı ise Ordu oldu. 

Turkcell’in Zeka Küpü projesine bağlı teknoloji laboratuvarının 25.’si İlimizin Altınordu ilçesine bağlı Kökenli Köyü Ortaokulu’nda açıldı.  Altınordu ilçemize bağlı Kökenli Köyü Ortaokulu öğrencilerinin kısıtlı imkanlarla hayata geçirdiği teknoloji projeleri, Turkcell Zeka Küpü sınıfıyla taçlandı. Amerika Birleşik Devletleri’nin Missouri eyaletinde yapılan First Lego League (FLL) World Festival Turnuvası’nda Bilim Kahramanları Derneğinin de desteğiyle Türkiye´yi temsil etti ve Proje Jüri Özel Ödülü´nü kazandı.

 ‘Çöpe çözüm, çöple çözüm’ temasından yola çıkarak, ‘Çöpü Vaktinde Besine Dönüştür’ projesine imza atan takım, köylerindeki cami imamının destekleriyle yarışmalara katıldı. Cami imamı ve köy halkı tarafından desteklenen genç yaştaki mucitler Turkcell’in Zeka Küpü projesi çerçevesinde desteklenmeye başladı.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, yılsonu itibariyle 50 bin öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini söylerken; ana odağı teknoloji üretimi olan bir şirket olarak dijital ihracat için yola çıktıklarını vurguladı.

19-07-201819-07-2018

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.