ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulubey'de İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün katılımıyla Ulubey ilçemizde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Ulubey'de İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Kasım ayı genel değerlendirme toplantısı için Ulubey ilçemize giden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, 19 ilçemizin Millî Eğitim Müdürleriyle, Ulubey Anadolu Lisesinde gerçekleştirdiği toplantıda eğitim öğretim çalışmaları, yapılan ve planlanan projeler ile eğitsel ve kültürel faaliyetler konusunda müdürlerimizden bilgi aldı.

Toplantıda; Bakanlığımız tarafından uygulamaya koyulan tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik "Dilimizin Zenginlikleri Projesi", "Liselerde Bilim Uygulaması Projesi", "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı", "Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi", "Okulda İyilik Var" ve "Okul Ortaklığı" proje ve etkinliklerin ilçelerimize uyarlanarak takibinin yapılması gerektiği belirtildi. Öğrencilerimizin hayallerindeki mesleği yaparak yaşayarak öğrenmeleri, mesleki eğitimin yaygınlaştırılası ve tanıtımı amacıyla Valilimiz himayelerinde Müdürlüğümüz koordinesinde gerçekleştirilecek olan Hayalimdeki Meslek Projesi'nin değerlendirilmesi yapıldı. Okullarımızda akademik başarıyı artırmak için Destekleme ve Yetiştirme Kursları'na gerekli önemin verilmesi gerektiği başta olmak üzere sosyal ve kültürel faaliyetlerin amacına uygun olarak talep edilen her alanda yapılması gerektiği belirtildi. 2023-2024 eğitim öğretim yılı taşımalı eğitim servislerinin, öğrencilerimize verilen öğle yemeklerinin kontrollerinin ve denetimlerinin yapılması gerektiği vurgulanarak eğitim yatırımlarımızın son durumları değerlendirildi.

Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz tarafından okunan kitap ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. Toplantı sonrasında İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu; Ulubey Kaymakamı Sayın Süleyman Arat ve 19 ilçemizin Millî Eğitim Müdürleri ile birlikte Ulubey ilçemizin eşsiz manzarasını gözler önüne seren Uluğ Bey Seyir Terası ve Mesire Alanı'nda bir araya geldiler. Seyir terası ziyareti sonrası İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizle yemek programında bir araya gelen Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinleyerek Eğitim Kenti Ordu'muzda eğitim alanında yapılan çalışmalarda emeği bulunan herkese teşekkür etti.

29-11-202329-11-202329-11-202329-11-202329-11-202329-11-202329-11-202329-11-202329-11-2023

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.