ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulusal ve Uluslararası Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrencilerimizi, Valimiz Sayın Tuncay Sonel Ödüllendirdi

Ulusal ve Uluslararası Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrencilerimizi, Valimiz Sayın Tuncay Sonel Ödüllendirdi

Valimiz Sayın Tuncay Sonel; teknoloji, bilim, enerji, gastronomi, kültür, sanat ve spor alanında ulusal ve uluslararası seviyede yapılan yarışmalarda dereceye girerek ülkemizde ve dünya sıralamasında birinci, ikinci ve üçüncülük ödülü alan öğrencilerimizle bir araya geldi. Altınordu, Fatsa, Perşembe ve Ünye ilçelerimizde ortaokul ve lisede öğrenim gören 75 ödüllü öğrencimizi, danışman öğretmenlerini ve okul müdürlerini Valilik Toplantı Salonunda ağırlayan Valimiz Sayın Tuncay Sonel, öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ederek öğrencilerimize çeşitli hediyeler verdi.

Ülkemizin ve ilimizin gururu öğrencilerimizle tanışan ve bir süre sohbet eden Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Sizlerle gurur duyuyoruz. Ordu'muzu dünyada ve ülkede yapılan yarışmalarda en iyi şekilde temsil ettiğiniz için, başarılı olduğunuz için, şampiyonluklar kazandığınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Her şey sizlerin en iyi şekilde eğitim görebilmeniz içindir. Burada birbirinden değerli gençlerimiz var. İnşallah ileride aranızdan nice Aziz Sancar'lar, Selçuk Bayraktar'lar çıkacak. Sizleri tebrik ediyoruz. Bu güzel başarılarınızda sizlere rehberlik eden, sizleri yetiştiren öğretmenlerimizi, okul idarecilerimizi; gayretli ve başarılı çalışmalarıyla ilimizde eğitim alanında önemli atılımlar gerçekleştiren değerli İl Millî Eğitim Müdürüme de çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin iyi bir eğitim alması, kaliteli bir mesleki eğitimin yanı sıra gelişmeye ve araştırmaya açık bir bakış açısına sahip olabilmeleri adına bütün imkânlarımızı seferber ettik. İlimiz genelinde kütüphanesi olmayan okulumuz kalmadı, ayrıca kitap sayılarımızı da hedeflediğimiz rakamın çok üzerinde bir sayıya ulaştırdık. Okullarımızda spor salonu yapımı; pansiyonların yenilenmesi; yapım, bakım, onarım ve güçlendirme çalışmaları ile doğalgaz dönüşümü kapsamında birçok çalışma gerçekleştirdik. Bütün çalışmalarımız, sadece inşaat alanında değil; çocuklarımızın ulusal ve uluslararası her alanda başarılı olmaları içindir. Eğitim camiamıza ve öğretmenlerimize verdiği desteği her zaman hissettiren, öğrencilerimize her zaman sevgiyle yaklaşan Valimiz Sayın Tuncay Sonel'e çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi de bir kez daha tebrik ediyor; başarılı ve gayretli çalışmalarından dolayı danışman öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize de teşekkür ediyorum." dedi.

Daha sonra Valimiz Sayın Tuncay Sonel, öğrencilerimize öğle yemeği ikramında bulundu. Öğrencilerimizden birinin GAP gezisi isteğini de geri çevirmeyerek yarışmalarda derece elde eden 75 öğrencimizi, öğretmenleri ile birlikte GAP gezisine gönderme sözü verdi.

Öğrenci başarı listemize ulaşmak için tıklayınız

20-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-2023

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.