ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ünye İlçemizde İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Ünye İlçemizde İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, Ünye ilçemizde 19 İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda 2021-2022 öğretim yılının değerlendirilmesi, okulların temizlik ve tertibi ile ilgili yapılan çalışmalar, LGS (Liseye Geçiş Sınavı) ve YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) hazırlık süreçleri, dezavantajlı öğrencilerin tespiti ve onlarla ilgili yapılacak çalışmalar, okul servislerinin denetimi, yönetim süreçleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar, projeler, okullarda yapılan bakım onarımlar ve TEKNOFEST için yapılan çalışmalar görüşülerek kararlar alındı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm ilçe müdürlerimiz tarafından okunan "Öyle Geçer ki Zaman" kitabının değerlendirmesi yapılarak fikir alışverişinde bulunuldu.

İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinleyen Müdürümüz, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Toplantının ardından okullara ziyarette bulanan ilçe millî eğitim  müdürlerimiz, son olarak Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu ile birlikte Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul Müdürü İsa Üner okulda yürütülen çalışmalarla ilgili brifing sunumunda bulundu.

Okul Müdürünün sunumunun ardından Müdürümüz Vargeloğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile birlikte okulun kütüphane, atölye ve birimlerini ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İlimizde meslek liselerimizin başarılarındaki önemine değinen Müdürümüz konuşmasında; "İlimizin ve bölgemizin en kapsamlı mesleki okullarından biri olan Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; araç ve cam giydirme, yönlendirme levhaları, makam isimlikleri, promosyon ürünleri, tişört baskı, madalya ve plaket gibi tüm matbaa ve reklam ürünleri üretilmekte, ışıklı ve düz tabela yapılmaktadır. Bilişim Teknolojileri Alanında ise bilgisayar, bilgisayar işletim sistemi, kamera ve okulların laboratuvar kurulumu ile bakımı gibi her türlü tamir, bakım ve onarım işleri gerçekleştirilmektedir. Okul bünyesine kurulan Döner Sermaye İşletmesi ile öğrencilerimizin meslekî başarısını arttırarak, ülkemizin üretimine ve ekonomisine katkı sağlayan okulumuzda, aynı zamanda Dijital Baskı Makinesi, Uv Baskı Makinesi, Cnc Kesim Makinesi ve Ofset Baskı makineleri bulunuyor. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, alanlarında çok iyi eğitimler aldıkları için hemen iş imkanı bulabiliyor.  Emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerime teşekkür ediyor, başarılar diliyorum." sözlerine yer verdi.

İlçe Millî Eğitim Müdürleri toplantısı kapsamında Ünye'de  bir araya gelen 19 İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Şehit Eren Bülbül Özel Eğitim Uygulama Okulu, Yusuf Bahri Anadolu İmam Lisesi, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki proje faaliyetlerini, atölye ve kütüphaneleri ziyaret ederek, yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldılar.

 

 

31-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.