ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uydu Üzerinden İnternet Ve Teknik Destek Hizmeti Sözleşmesi

Uydu Üzerinden İnternet Ve Teknik Destek Hizmeti Sözleşmesi

MEB İnternete Erişim Projesi kapsamında ADSL alt yapısının hazır olmayışı nedeniyleİnternet hizmeti verilemeyen bölgelere uydu üzerinden internet erişim hizmeti sağlanabilmesi için TÜRKSAT A.Ş. ile Genel Müdürlüğümüz arasında Okullara Uydu Üzerinden İnternet Ve Teknik Destek Hizmeti Sözleşmesi imzalanmıştır.

Bu kapsamda okullara uydu üzerinden internet verilmesi sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda yer almaktadır.

a.       Kurulu ve kurulacak olan VSAT ’lar için, uydu üzerinden internet erişimi için uydu kapasitesi ile VSAT ’ların işletimi, teknik destek ve bakım onarımı, ekipman değişikliği ve/veya ilavesi, kurulumu, yer değişikliği durumunda gerekebilecek ayarlamaların sağlanması TÜRKSAT A.Ş. tarafından yapılacaktır.

b.      Sözleşme 01.01.2019 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek olup Sözleşme süresi imzalandığı tarihten itibaren 3 yıldır.

c.        VSAT’a ilişkin arızalar Türksat Uydu Hizmetleri İletişim Merkezi’ne (0 850 370 70 70) telefon ile bildirilecektir. Arıza bildiriminin yapıldığı tarih, arıza başlangıç zamanı kabul edilecek olup, arızanın giderildiği tarih olarak yerinde teknik destek hizmetinde okulda düzenlenen servis formundaki tarih, uzaktan teknik destek hizmetinde ise arızanın kapatıldığı tarih dikkate alınacaktır.

d.      Arıza dışında tüm talepler (Yeni kurulum, yer değiştirme, İptal) YEĞİTEK’e resmi yazı ile yapılacaktır.

e.       Uydu internetine ihtiyacı kalmayan Okulların uydu sistemleri Okul Yetkilisinin uygun göreceği yerde çalınma veya kaybolma ihtimaline karşı muhafaza edilecektir. Söz konusu sistem zamanı geldiğinde farklı bir okula kurulum talebi iletildiği zaman Türksat A.Ş. tarafından Okul yetkilisinden teslim alınacaktır. Hali hazırda kurulu sistemler bu duruma dahildir.

f.        Sözleşme kapsamında aktif her okula aylık 10 (on) GB’lık kapasite tahsis edilecektir.

g.      Aylık kotanın kullanım raporu TÜRKSAT A.Ş. tarafından YEĞİTEK ’e raporlanacaktır. Okulların 10 GB’lık kapasiteyi kullanmadığının tespit edilmesi durumunda YEĞİTEK söz konusu okulların internet erişimlerini kapatabilecektir.

h.      TÜRKSAT, Uydu Hizmetleri İletişim Merkezi’ne bildirilen arızalara 10 (on) takvim günü (240 saat) içinde Teknik Destek Hizmeti kapsamında müdahale edecek ve arızayı giderecektir.

Okullar:

1.      VSAT’ın kurulu bulunduğu veya kurulacağı binalarda elektrik altyapısını sağlayacaktır.

2.      Anten kurulumu için okul duvarı, çatısı veya bahçesinde güney cephesi açık bir konum ayarlanmasını sağlayacaktır.

3.      Anten ve modem arasındaki kablonun geçeceği güzergâhta yapılacak çalışma için her türlü kolaylığı gösterecektir.

4.      Sistemin emniyeti ve sağlıklı çalışması için gerekli tedbirleri alacaktır.

5.      YEĞİTEK tarafından talep edilen işlemi gerçekleştirmek için okula gelen TÜRKSAT yetkilisine veya TÜRKSAT alt yüklenicisine Okul yetkilisi, refakat ederek sonrasında, destek hizmeti türüne göre (arıza ise Yerinde Teknik Destek Servis Formunu, yeni kurulum ise Kurulum Formunu, yer değişimi ise önce Demontaj Tutanağını sonrasında Yer Değişikliği Tutanağını) ilgili tutanakları imzalayacaktır.

6.      KURUM tarafından, servis formlarının imzalanmasında; İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul müdürü, müdür yetkili öğretmen, öğretmen, vekil öğretmen tek başlarına yetkili olarak kabul edilecektir.

Okul yetkilileri, TÜRKSAT tarafından tanzim edilen Yerinde Teknik Destek Formu, VSAT Terminal Yer Değişikliği Tutanağı ve VSAT Terminal Demontaj Tutanağını onayladığına istinaden bir nüshası kendinde kalmak üzere talep edilen nüsha sayısınca imzalı formu ve tutanağı TÜRKSAT yetkilisine teslim edecektir.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.