ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Vali Seddar Yavuz'un başkanlığında yapılan Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

Ordu Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Atik, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Bayram Gale, Niyazi Erten, Gökhan İkitemur, Cumhuriyet Savcısı Fedai Tekten, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Tolunay Başer, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kamu kurumlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve diğer kurul üyeleri katıldı.

Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda 2019 yılında yürütülen çalışma, faaliyet ve operasyonların, 2020 yılında yapılması planlanan çalışmaların ve faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, sunum yaparak, değerlendirmelerde bulundu. 2019 yılında uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar, faaliyetler, gerçekleştirilen eğitim ve denetim faaliyetleri hakkında toplantıya katılanlara bilgiler verdi.

Toplantının son bölümünde istişarelerde bulunulurken, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun önemi, koruyucu önlem ve tedbirlerin artırılması, uygulanan sosyal projelerin sahiplenilmesi ve desteklenmesi, toplumsal bir duyarlılık oluşturulması hususlarında görüşlerini ifade etti.

Toplantıda konuşma yapan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, "Özellikle sevgi ve şefkat yoksunluğunun, aile bağlarının zayıflamasının, toplumdaki yardımlaşma ve dayanışma duygularının eksilmesinin, insanların daha kolaycı ve başka yollara sevk ettiğini de üzülerek görüyoruz. Bu anlamda özellikle okul çevrelerinin güvenliği başta olmak üzere ilimizde uyguladığımız Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele Projesi (ÖNEM) dahil,  gençlerimizin uyuşturucu ile tanışmalarını engelleyen önemli projeler yürütüyoruz" şeklinde konuştu.

16-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.