ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Fatsa'da Kariyer Günleri Etkinliğine Katıldı

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Fatsa'da Kariyer Günleri Etkinliğine Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Valimiz Sayın Seddar Yavuz'un katılımıyla, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen  "Geçlerimizi Fikir Sahibi Yapmalıyız" konulu "Kariyer Günleri" etkinliğine katıldı.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, "Kariyer Günleri" etkinliğinde öğrencilerle mesleki tecrübe ve deneyimlerini paylaştı. Doğru meslek tercihi konusunda tavsiye ve telkinlerde bulundu.

 "Sizler Aziz Milletimizin Geleceği ve İstikbalisiniz"

"Sizlerle olmak ayrı bir mutluluk. Çünkü, sizleri aziz milletimizin geleceği olarak istikbali olarak görüyor, her defasında gençlik yıllarıma tekrar dönüyorum. Sizlerin bu sıralardaki heyecanınızı, hayallerinizi, ümitlerinizi, gözümde tekrar canlandırıyor, kimi zaman seviniyor mutlu oluyor, kimi zamanda keşke bizim zamanımızda da bazı şeyler olsaydı diye hayıflanıyorum"diyerek, sözlerine başlayan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, 8 çocuklu çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiğini, eğitiminde, ilkokul öğretmeninin payının büyük olduğunu ve ortaokul yıllarında Kaymakamlık mesleğini seçmeye karar verdiğini söyledi.

 "Mesleğinizi İyi Seçin"

Hayatından kesitleri öğrencilerle paylaşan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, "Eğitim hayatında insanların çoğu zaman ders notları ile ölçülüyor. Ders notları sizi aldatmasın. Mesleğinizi iyi seçin. Ben,  Ortaokulda Kaymakam olmaya karar vermiştim. Eğer Sizde bir cevher varsa kendinize inanıyorsanız, kendinize güveniyorsanız doğru bir yol da yürüdüğünüze eminseniz asla dönmeyin. Bugün tekrar meslek seçecek olsam tereddüt etmeden tekrar bu mesleği seçerim. Benim gibi tesadüfen bu mesleği seçmiş ama seçtiği meslek de mutlu olmuş Türkiye'de çok az insan var. Dikkat edin bakın o kadar çok şikayet ediyoruz ki, Oysa hayat mutlu olmak için var olunur ve meslekte mutlu olmak için seçilir" diye konuştu.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, mülki idare amirliği mesleğinin önemine dikkat çekerek, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Kariyer sohbetleri programının son bölümünde 2019 yılının  "Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" olarak ilan edilmesi dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş tarafından  "Müslüman Bilim Adamları Atlası" adlı kitap Valimiz Sayın Seddar Yavuz'a takdim edildi.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, kariyer sohbetleri programının ardından öğretmenler Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek, eğitimde kalitenin ve başarının artırılması üzerine söyleşide bulundu. Fikir alışverişinde bulundu. 

04-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.