ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Ordu Anadolu Lisesi´nde “Kariyer Günleri” Etkinliğinin Konuğu Oldu

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Ordu Anadolu Lisesi´nde “Kariyer Günleri” Etkinliğinin Konuğu Oldu

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Ordu Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğinin konuğu oldu. 

Programa, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, Okul Müdürümüz Birol Erdoğdu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Mülki İdare Amirliği mesleği hakkında öğrencileri bilgilendiren ve tecrübelerini paylaşan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, öğrencilere bazı tavsiyelerde de bulundu.

Öğrenciler ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Valimiz Sayın Yavuz, genç nesillerin büyük Türk Milleti’nin geleceğini inşa edeceğini ve bin yıllık Türk tarihinin bütün değerlerini özümsemiş, benimsemiş, içselleştirmiş, bunları sadece fikri bazda ifade eden değil, aynı zamanda hayatına uygulayan bir gençlik olarak gördüklerini söyledi. 

Ülkenin geleceği olan gençleri en iyi şekilde yetiştirmek için çaba sarf edildiğini ifade eden Vali Yavuz, “Bizim, sizlere daha iyi bir Türkiye’yi, daha gelişmiş, daha müreffeh bir Türkiye’yi, daha çok birbirini seven, kaynaşmış bir ülkeyi teslim edebilmemiz gerekiyor. Bu da elbette sizleri en iyi şekilde hayata hazırlamak ve tercihlerinizi doğru bir şekilde yapabilmekten geçiyor” diyerek, beşeri sermayeyi en iyi şekilde değerlendirmede bazı zaafların olduğuna dikkat çekti.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Kariyer Günleri etkinliğinde öğrencilerin merak ettikleri soruları da yanıtladı. 

Daha sonra okul öğretmenleri ile bir araya gelen Valimiz Sayın Seddar Yavuz, öğretmenlerden yaşadıkları sıkıntı, talep ve önerilerini dinledi.

 

12-04-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-04-201812-04-201812-04-2018

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.