ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Ordu Fen Lisesi’nde Öğrencilerle Buluştu

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Ordu Fen Lisesi tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğinin konuğu oldu.
Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Ordu Fen Lisesi’nde Öğrencilerle Buluştu

Programa, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, Okul Müdürü Hasan BÖLÜK, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilere meslek seçimi konusunda bazı tavsiyelerde bulunan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, kişilerin mutlu olacakları meslekleri seçmeleri gerektiğini söyledi.

Türkiye’de eğitim ve iş dünyası gibi çeşitli alanlarda iyi yerlere gelmiş kişilerin hayatlarının mücadele ile dolu olduğuna dikkat çeken Valimiz Sayın Seddar Yavuz, başarının tesadüf olmadığını, önemli bir gayret ve çaba gerektirdiğini dile getirdi.

Mülki İdare Amirliği mesleği hakkında öğrencileri bilgilendiren ve tecrübelerini paylaşan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, öğrencilere bazı tavsiyelerde de bulundu.

“Öncelikle sizlerin bir paradigma listeniz olsun” diyen Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, kendi paradigmasının insan, islam, sevgi ve hoşgörü olduğunu dile getirirken, Konuşmasına “sevdiğiniz işi yapın ve mutlu olun. Bu sayede insanları da mutlu etmiş olursunuz” sözleri ile devam etti.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, “Ben kimim, hangi işi yaparsam daha başarılı ve mutlu olabilirim” sorularına doğru yanıt verilmesi gerektiğini belirterek, kişinin hem kendisini hem de seçeceği mesleği doğru tanımlaması gerektiğini söyledi.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, öğrencilere “mutlu olacağınız mesleği seçin” derken konuşmasına şöyle devam etti. “Türkiye’de, en yüksek puanla öğrenci alan okullara gidebilmek, en yüksek gelir elde edilen mesleği tercih etmek ya da en iyi sosyal statüyü elde etmek üzere kurulan bir kariyer sistemi var. Bu kariyer sisteminin gerekli olduğunu söyleyebilir miyiz? Açıkçası çok söyleyemeyiz. Yani girdiğimiz bütün sınavlarda en yüksek başarıyı elde ediyorsunuz, en yüksek akademik başarıyı elde edecek meslekleri seçiyorsunuz, ama mutlu olmuyorsunuz. Dolayısıyla burada önemli olan şeylerden bir tanesi, gerçekten hoşlandığımız, sevdiğimiz bir işi seçmek. Kişinin seçtiği meslekte mutlu olmasının, hem kendisini, hem de muhataplarını mutlu edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Öğrenciler ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Valimiz Sayın Seddar Yavuz, genç nesillerin büyük Türk Milleti’nin geleceğini inşa edeceğini ve bin yıllık Türk tarihinin bütün değerlerini özümsemiş, benimsemiş, içselleştirmiş, bunları sadece fikri bazda ifade eden değil, aynı zamanda hayatına uygulayan bir gençlik olarak gördüklerini söyledi.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Kariyer Günleri etkinliğinde öğrencilerin merak ettikleri soruları da yanıtladı.

Daha sonra, Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Okul Müdürü Hasan BÖLÜK’ten okulun eğitim-öğretim durumu hakkında bilgi aldı. 

25-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-2018

 

 

 

 

 

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.