ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni E-Posta Sistemi Kurulumu

Yeni E-Posta Sistemi Kurulumu

Bakanlığımız ve TÜBİTAK kurumu ile yapılan işbirliği çerçevesinde tüm resmi eğitim kurumlarımızın kullanımı için yerli ve millî imkanlarla geliştirilmiş kurumsal yeni e-posta sistemi hazırlanmıştır. MEBBİS sistemi ile entegre olarak çalışması sağlanan yeni e-posta sisteminin 05/04/2024 Cuma günü devreye alınması planlanmaktadır. Bu tarihten itibaren mevcut (posta.meb.k12.tr) e-posta sistemi e-posta gönderimine kapatılacaktır. Mevcut sistemdeki e-postaların yedeklenme veya bilgisayarlara indirilmesi için 1 (bir) ay süreyle (sadece e-posta indirme) kullanıma açık tutulacaktır. Tüm kurum yöneticilerimiz "https://eposta.meb.k12.tr" web adresinden veya MEBBİS tek şifre ekranından kurumunun "........@meb.k12.tr" uzantılı e-posta hesabına giriş yapabilecektir. Yeni e-posta sistemine ilk girişin yapılış yöntemleri hakkındaki bilgilendirme dokümanı ve kullanıcıların eski sistemdeki e-postalarının Outlook programından kurum bilgisayarına indirilmelerini sağlayacak dokümanlar yazımız ekinde yer almaktadır.
İvedi olarak ekte verilen dokümanlardan faydalanılarak 05/04/2024 tarihine kadar tüm "meb.k12.tr" e-posta sistem kullanıcılarının mevcut eski e-posta sistemindeki bilgilerini yedeklemeleri, yeni e-posta sisteminin yukarıda belirtilen tarih itibariyle kullanılması gerekmektedir.

Kurulum dokümanına ulaşmak için tıklayınız.

Eski E-posta yedekkleme klavuzu için tıklayınız.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.