ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK, İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLERİ İLE TELEKONFERANSLA TOPLANTI YAPTI

Toplantıda, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadeleye destek çalışmaları, uzaktan öğretmen eğitimi ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ele alındı.
BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK, İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLERİ İLE TELEKONFERANSLA TOPLANTI YAPTI

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, 40 ilin Milli Eğitim Müdürü ile video konferans sistemiyle gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına başkanlık etti.

Öğretmen ve okul müdürlerinin sahadaki çalışmaları konusunda bilgi veren İl Millî Eğitim Müdürleri, Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına 20 bin 877 öğretmenin gönüllü olarak katıldığını aktardı.

Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK başkanlığında telekonferansla yapılan İl Millî Eğitim Müdürleri toplantısında söz alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Ordu Eğitim Ailesi olarak, uzaktan eğitim süreci, maske üretimleri, yürütülen çalışmalar ve yapılan faaliyetlerle ilgili bilgilendirmelerde bulunurken, eğitim öğretim süreci ile ilgili olarak da görüşlerini ifade etti.

Toplantıda gündem maddeleri ile ilgili görüşlerini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "Salgınla mücadele sürecinde, Mesleki ve Teknik Eğitim okullarımızın AR-GE kültürlerinin güçlü olduğunu görmek bizi memnun etmiştir. Güçlü AR-GE kültürünün desteklenmesini önemsiyoruz. Diğer taraftan uzaktan eğitim sürecinde yürüttüğümüz eğitim faaliyetlerini "öğrenmeyi destekleme ve unutmanın önüne geçme" ilkesiyle planladık ve bu çerçevede sürdürüyoruz" dedi.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, İl Millî Eğitim Müdürleri ile video konferans yöntemiyle yaptığı toplantıda, Koranavirüs salgını nedeniyle okullara verilen ara sonrası başlayan uzaktan eğitime ve bundan sonraki sürece dair gelişmeler ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürlüklerinde alınacak tedbirler konuşuldu.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, üretimleriyle topluma destek olan meslek lisesi öğrenci ve öğretmenlerine İl Millî Eğitim Müdürleri aracılığıyla bir kez daha teşekkürlerini iletti.

Toplantıda ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığının uzaktan eğitimle ilgili araştırmasının sonucuna göre alınan önlemlerin toplum tarafından yüksek oranda destek bulduğu bilgisi de paylaşıldı.

21-04-202021-04-202021-04-202021-04-202021-04-202021-04-202021-04-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.