ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kenti Ordu'da Eğitime Yatırım Sürüyor

Eğitim Kenti Ordu'da Eğitime Yatırım Sürüyor

 

Altınordu ilçemizin Eskipazar Mahallesi'nde yaptırılacak 4 derslikli anaokulunun yapım protokolü imza töreni, Valimiz Sayın Tuncay SONEL, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, anaokulunun yapımını üstlenen hayırsever iş insanları Yalçın ÇELEBİ ve oğlu Gökhan ÇELEBİ'nin katılımıyla Valilik Makamı'nda gerçekleştirildi. 

 "Birsen Çelebi Anaokulu" yapım protokolü imza töreninde konuşan Vali Tuncay SONEL, "Bugün, Ordumuz için yine anlamlı bir gün. Ordumuzun eşraflarından çok değerli iş insanımız, çok sayıda insanımıza iş ve aş veren, ihracat yapan Yalçın ÇELEBİ abimiz, eşi Birsen ÇELEBİ adına anaokulu yaptıracak. Yapmış olduğu bu iyilikten dolayı Allah razı olsun. Allah hayırlı ve bol kazançlar nasip etsin. Tabi okul yaptırmak çokönemli. Buradan yetişecek çocuklar, bu güzelim memleketimize güzel hizmetlerde bulunacaklar. İlimiz genelinde devlet ve vatandaş işbirliği ile bugün imzalayacağımız protokolle birlikte 35 okula ulaşmış olduk. İnşallah hedefimiz bu sayıyı 41'e çıkarmak. Birkaç hafta içerisinde 41 okula ulaşırız. Yalçın ÇELEBİ gibi hayırseverlerimizi başımızın üzerinde gezdiririz. Allah hayırlı uğurlu etsin. Çok teşekkür ediyorum." dedi.

 Protokol imza töreninde duygularını dile getiren hayırsever iş insanı Yalçın ÇELEBİ de, "Allah der ki, 'hayırlı işler yapın.' Hayırlı işlerden en büyüğü, benim kanaatime göre eğitim ve öğretime yapılan hizmetlerdir. Bu hizmetler bilim insanı yetiştirecek ve biz dünya ile yarışacağız. Bilim insanımız ve iyi bir eğitim olmazsa bizim dünya ile yarışmamız mümkün değil. Bize hükmederler. Ancak, eğitimdeki çalışmamız, gayretlerimiz iyi vereceğimiz eğitimle mümkün olabilir. O nedenle ben de eğitimin alt kademesi olan anaokulundan başlamak üzere bir tane yapmıştım, bir tane daha yapıyorum eşimin adına. Hayırlı olur, inşallah güzel çocuklar, bilinçli çocuklar, akademik kariyeri olan, bize yardımcı olan eserler çıkararak onları da bu cemiyete katmış oluruz. Ben bu işte Vali Bey'in çok emeğinin geçtiğini biliyorum, Millî Eğitim Müdürü'nün geçtiğini biliyorum. Kendilerine Ordu adına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, "Eğitime yatırım yapan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.İlimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

 Konuşmaların ardından Vali Tuncay SONEL, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Hayırsever İş İnsanı Yalçın ÇELEBİ ve Oğlu Gökhan ÇELEBİ tarafından "Birsen Çelebi Anaokulu" nun yapım protokolü imzalandı. 

19-01-202119-01-202119-01-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.