ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımızca Ankara'da Düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Programında İlimizi Caner Sarıoğlu ve Muhammet Aydın Öğretmenlerimiz Temsil Etti

Millî Eğitim Bakanlığımızca Ankara'da düzenlenen ve 81 ilden temsilci öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü tören ve programlarında ilimizi Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapan Muhammet Aydın temsil etti.
Bakanlığımızca Ankara'da Düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Programında İlimizi Caner Sarıoğlu ve  Muhammet Aydın Öğretmenlerimiz Temsil Etti

Millî Eğitim Bakanlığımızca açıklanan program doğrultusunda 22-24 Kasım 2021 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen etkinlik ve törenler kapsamında 81 il temsilcisi öğretmen; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edilerek, düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü yemek programına, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Mustafa Şentop tarafından TBMM'de kabul edilerek düzenlenen kutlama programına ve Anıtkabir' de düzenlenen çelenk sunma törenine katıldılar.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer tarafından Gölbaşı Vilayetler Evi' nde düzenlenen yemek programına katılan öğretmenlerimiz, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ile bir araya geldi.

Kumru Konaklı Boeing İlkokulu öğretmenimiz Caner Sarıoğlu ve Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenimiz Muhammet Aydın Bakanlığımızın davetiyle TRT'de yayımlanan "Benim Hikayem" programına konuk oldular. Öğretmenler Günü'nde kendi hikayelerini anlatan öğretmenlerimiz mesleki başarılarından ve çalışmalarından söz ettiler.

24 Kasım Öğretmenler Günü programları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımız, Türkiye Zeka Vakfı ve TRT işbirliğinde gerçekleştirilen Kamu Spotu programı 24 Kasım Benim Hikayem programı için Türkiye'den fark oluşturan dört öğretmenden birisi olarak seçilen öğretmenlerimizin hikayesi 24 Kasım'da TRT EBA kanallarında milyonlarla buluşturuldu. Bu dört öğretmenin ikisinin ilimizden çıkmasının haklı gururunu yaşıyor, öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devam etmesini diliyoruz.

Konuşmasını 3 başlık altında toplayan Kumru Konaklı Boeing İlkokulu öğretmenimiz Caner Sarıoğlu ilk hikayesinin "çocuğu fark etmesiyle" ikinci hikayesinin "öğretmenliğini fark etmesiyle" ve üçüncü hikayesinin ise "çağı fark etmesiyle" başladığını belirtti.  

Gerçek eğitimin çocuğu fark etmekle başladığını belirten öğretmenimiz, öğretmenliğin tanımının değiştiğini, artık öğretmenin bilgiyi aktaran değil çocuğa öğrenmeyi öğreten kişi olması gerektiğini dile getirdi. Derslerin ise çağa uygun şekilde tasarlanıp çocukların yaratıcılıklarına, etkili iletişim kurmalarına, liderlik becerilerine, eleştirel düşünmelerine, problem çözmelerine, girişimciliklerinin gelişmesine katkıda bulunması gerektiğini söyledi.

İlimizi başarıyla temsil eden öğretmenimize teşekkür ediyoruz.

Öğretmenimiz Muhammet AYDIN'dan, Müdürümüze Ziyaret

Millî Eğitim Bakanlığımızca Ankara'da düzenlenen ve 81 ilden temsilci öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü tören ve programlarında ilimizi Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapan Muhammet Aydın temsil etti.

Küresel Öğretmen Ödülü yarışmasında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına giren öğretmenimiz Muhammet Aydın, Bakanlığımızca düzenlenen programların ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu' nu ziyaret ederek, bilgilendirmelerde bulundu.

Ziyarette, bir süre sohbette bulunan Müdürümüz, "İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda millî, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarırlar. Bizi biz yapan değerlerimizi, çocuklarımıza öğretmek zorundayız. Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için tüm eğitim yöneticilerimizin, okul müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin özverili ve fedakârca bir çalışma içerisinde olacağına inanıyorum. Bu vesileyle eğitimde mükemmelliği teşvik etmek amacıyla, öğretmenlere verilen Küresel Öğretmen Ödülü yarışmasında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına giren öğretmenimiz Muhammet Aydın'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

30-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.