ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Ağaçlandırma Günü'nde, Ordu'da 116 Bin Fidan Toprakla Buluşturuldu

Milli Ağaçlandırma Günü'nde, Ordu'da 116 Bin Fidan Toprakla Buluşturuldu

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın destek ve himayelerinde, her yıl 11 Kasım günü kutlanan "Millî Ağaçlandırma Günü"nde, Ordu'da da 116 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Millî Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesinde fidan dikim töreni yapıldı. Burada düzenlenen törene, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcıları Ayhan Durmuş, Gökhan İkitemur, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Gülyalı Kaymakamı Aydın Yanık, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Orman İşletme Müdürü Uğur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, daire müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

Törende konuşma yapan Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Bugün ülkemizin 81 ilinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığımızın organizasyonuyla ve bütün kurumlarımızın, vatandaşlarımızın katılımıyla ülkemizin her köşesine fidanlar dikilmeye başlandı. Tarım teşkilatımız, Orman teşkilatımız, ülkemizin köklü teşkilatlarından birisi. Ülkemizin her köşesinde emekleri var. Üzücü bir yaz geçirdik. Akdeniz'de, Ege'de, ülkemizin çeşitli yerlerinde meydana gelen orman yangınlarından dolayı içimiz yandı. Devletimizin bütün yetkilileri, vatandaşlarımız, milletimiz oradaydı. Orman yangınlarında büyük gayretler sarf edildi. Bir daha böyle doğal afetlerin başımıza gelmemesini temenni ediyoruz. Bugün de Ordu Üniversitemizin kampüsüne fidanlar dikeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." diye konuştu. 

Fidan dikim programında konuşma yapan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, "Yapılan etkinliğin hayırlı olmasını diliyorum. Hakikaten güzel bir iş yapıyoruz. Zaten burayı ağaçlandırmayı planlıyorduk, teşekkür ediyorum, ağaçlandırma noktasında burası kalmıştı. Orman Bölge Müdürlüğümüzün ve Ordu Orman İşletme Müdürlüğümüzün katkılarıyla inşallah burası da gelecek yıllarda gelecek kuşaklar bizlere 'ecdadımız bu çınarları dikmiş' diyerek, burada otururlar, dinlenirler, çaylarını yudumlarlar, güzel vakitler geçirirler. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy da yaptığı konuşmada, "Çocuklarımızın bize emaneti olan dünyanın akciğerleri olan ormanlarımızı korumak geliştirmek ve geleceğe nefes dünyaya nefes olmak için her yıl binlerce fidanı toprakla buluşturuyoruz. Malum olduğu üzere ormancılık yazın köz üzerinde kışın buz üzerinde yapılan kutsal bir meslek. Bu sene yazın ciğerlerimiz yandı tarihin en büyük orman yangınlarını geçirdik. Şehitlerimiz oldu, yaralılarımız oldu, hepsine rahmet ve şifalar diliyorum. Bu yaraları sarmak üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın himaye ve önderliğinde her vatandaşımız için ülkemizde 3'er adet toplamda 252 milyon fidan inşallah bu sene sonuna kadar toprakla buluşacak. Millî Ağaçlandırma Günü kapsamında Ordu ilimizde de 37 ayrı noktada, 116 bin fidan toprakla buluşacak.  Bugün burada üniversitemizin sahipliğinde 1300 fidanın toprakla buluşturmuş dikmiş olacağız." şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy, Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, protokol mensupları, daire müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve orman teşkilatı mensupları tarafından Ordu Üniversitesi Rektörlük binası etrafındaki alana 1300 fidanın dikimi yapıldı.

11-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.