ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Fatsa İlçesinde Eğitim Alanlarımızın Açılış Programlarına Katıldı

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Fatsa İlçesinde Eğitim Alanlarımızın Açılış Programlarına Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Valimiz Sayın Seddar Yavuz'un katılımıyla düzenlenen, Fatsa Bilim Sanat Merkezi ile Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yapılan atölye ve laboratuvarların açılış programlarına katıldı.

Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi'nde "Yazılım ve Tasarım Atölyesi"nin Açılışı Yapıldı

Valimiz Sayın Seddar Yavuz ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ilk olarak Fatsa Bilim Sanat Merkezi'nde Fatsa Sanayi ve Ticaret Odası'nın katkılarıyla yaptırılan "Yazılım ve Tasarım Atölyesi"nin açılış programına katıldı.

Fatsa ilçe merkezi ile birlikte çevredeki 6 ilçeden yetenek tarama testi ile gelen üstün yetenekli öğrencilere hizmet veren "Yazılım ve Tasarım Atölyesi"nin açılış programında Valimiz Sayın Seddar Yavuz tarafından Fatsa Bilim Sanat Merkezi'nde  "Yazılım ve Tasarım Atölyesi"ne katkı sunan Fatsa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Tayfun Karataş'a plaket verildi.

"Yazılım ve Tasarım Atölyesi"nin açılış kurdelesi Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi YARAN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA ve diğer protokol üyeleri tarafından kesildi.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, ve diğer protokol üyeleri daha sonra atölyeyi gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. "Yazılım ve Tasarım Atölyesi"nde 3D yazıcı, bilgisayarlar, eğitim setleri, sensörler ve el aletleri bulunuyor.

Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Atölye ve Laboratuvar Açılışı Yapıldı

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ ve beraberindeki protokol üyeleri daha sonra Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde oluşturulan Kuran-ı Kerim Uygulama Atölyesi, Fizik Laboratuvarı ile Kimya Biyoloji Laboratuvarlarının açılış programına katıldı.

Kuran-ı Kerim Uygulama Atölyesi, Fizik Laboratuvarı ile Kimya Biyoloji Laboratuvarlarını gezen Valimiz Sayın Seddar Yavuz, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, "Okul mezunu olmanızın size bir faydası yok, eylemlerinizle, işinizle gündeme gelirseniz çok daha faydalı olur. Ben o yüzden daha çok yaptığım işlerle gündeme gelmeyi tercih ettim.  Kendinizi yetiştirin, dininizi öğrenin, her şeyden önce ahlaktan vazgeçmeyin. Bir yere geldiğinizde, geldiğiniz yeri sakın unutmayın. Bir yere geldiğiniz de başınız dönmesin bunun için ahlak olmazsa olmaz bir şeydir. Size ihtiyacımız var, bu toplumun daha çok insani değerlerle buluşmaya ihtiyacı var, daha yerli ve milli olmaya ihtiyacı var" dedi.

Vali Seddar Yavuz, öğretmenlerle de bir araya gelerek, "Sizlerin ne kadar fedakarca büyük bir özveri ile görevinizi ifa ettiğinizi biliyoruz. Sizlerin emeği inkar edilemez. Sizlere minnettarız" diyerek, öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

Fatsa Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'nda İnceleme

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Fatsa İlçesindeki programı kapsamında inşaat çalışmalarında sona gelinen Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'nu da gezerek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş'tan detaylı bilgi aldı.

13 Haziran 2018 tarihinde yapımına başlanan okul 24 derslikli olarak yakında hizmet verecek.

04-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.